Home KRYESORE Nis shiu, të dielën mos bëni plan për plazh

Nis shiu, të dielën mos bëni plan për plazh

Ashtu siç kishin lajmëruar sinoptikanët, reshjet e shiut në formë stuhie nisën. Dje në mbrëmje qyteti i Korçës për 30 minuta u godit nga reshje të forta që shkaktuan edhe përmbytje në rrugët e qytetit. Reshjet pushuan shpejt duke u zhvendosur në zonën e fushës së Korçës. Sinoptikanët parashikojnë që pasditen e të shtunës dhe veçanërisht ditën e dielë do të ketë reshje shiu në zonën e jugut të Shqipërisë por edhe në bregdet.

Share: