Home KRYESORE Shpërthen bomba në dasmë, kaos dhe tmerr te njerëzit (Video)

Shpërthen bomba në dasmë, kaos dhe tmerr te njerëzit (Video)

Lindja e Turqisë u trondit disa ditë më parë nga një sulm me bombë, e si pasojë mbetën të vrarë gjashtë persona dhe u plagosën 200 të tjerë. Shpërthimet ndodhën njëri pas tjetrit në qytetin Elzaig dhe në Van.

Në Elzaig mbetën të vrarë tre oficerë policie dhe u plagosën qindra të tjerë. Ndërsa në Van, është filmuar momenti tmerrues ku shpërthimi i ndodhur në afërsi të një restoranti ka lënë të shokuar dasmorët. Në videon e postuar në rrjetet sociale shikohet qartë momenti kur ata kanë përjetuar panik dhe kanë parë tmerr me sy./360grade.al Media

Share: