Home KRYESORE Dashamir Shehi i versulet Bashës: Përgjegjësia jote të gjesh kush votoi Ruçin

Dashamir Shehi i versulet Bashës: Përgjegjësia jote të gjesh kush votoi Ruçin

Kryetari i LZHK dhe deputeti i listës së PD-së, Dashamir Shehi në mbledhjen e grupit parlamentar ka bërë përgjegjës Lulzim Bashën për skandalin politik që ndodhi dje në parlament ku të paktën tre deputetë të PD-së votuan për zgjedhjen e Gramoz Ruçit në krye të Kuvendit.

Burime nga takimi i thanë CityNews.al se Dashamir Shehi ka qenë dakort me qëndrimin e Sali Berishës dhe i është drejtuar Lulzim Bashës duke thënë.

“Jam totalisht dakord me atë që tha doktori, por është përgjegjesia jote që të gjesh kush e ka bërë, se nëpër facebook ke nxjerrë njerëz që na akuzojnë ne. Janë kamerat sipër dhe gjeje. Jam 60 vjeç dhe uën rri për bindjen time politike se po të dua votoj haptaz”, mësohet të ketë thënë Dashamir Shehi.

Share: