Home KRYESORE Vijnë shirat e rrëmbyeshëm? Ja si do të jetë moti…

Vijnë shirat e rrëmbyeshëm? Ja si do të jetë moti…

Sot është dita e parë e shtatorit dhe pritet që ky muaj të pasojë me shira të vazhdueshëm siç ka ndodhur pothuajse çdo vit. Sipas “Meteoalb”, sot në orët e vona të mbrëmjes parashikohet që i gjithë territori të kalojë në kushtet e kthjellimeve.

Territori shqiptar pritet të dominohet nga kthjellime dhe vranësira të herë pas hershme, më të dukshme gjatë mesditës dhe pasdites. Në orët e vona të mbrëmjes parashikohet që i gjithë territori të kalojë në kushtet e kthjellimeve. Temperaturat e ajrit mbeten thuajse konstante në të dy vlerat ekstremale të ditës.

Share: