Home KRYESORE Habit Basha: Nesër akti i fundit mafioz i Ramës, ja si do...

Habit Basha: Nesër akti i fundit mafioz i Ramës, ja si do e ndalim!

Të enjten Kuvendi i Shqipërisë do të diskutojë nen për nen pr/buxhetin e vitit 2018. Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha tha se ky ështe akti final i projektit mafioz të një qeverie që do të pastrojë parat e pista në kurriz të qytetarëve.

Basha: Nesër Edi Rama ka ndërmend të finalizoi projektin e tij për pastrimin e parave të pista. Jemi kundër këtij pr/buxheti, që është dhe duhet të jetë akti i fundit i kësaj qeverie. Pjesë e këtij qëndrimi do të jetë dhe dita e nesërme në parlamnet. Me qëllim për të bërë transparencën totale para qytetarëve për të ndaluar këtë projket mafioz do të paraqesim amendamentet për të zhbërë projektin kriminalë. Blloku i parave që do ti niset si dhuratë oligarkëve përmes skemës së konçesioneve që i kushton çdo vit miliarada lekë shqiptarëve dhe gjithashtu skemës për pastrimin e parave të pista të ndalohet…

Share: