Home KRYESORE Vizita e parë e një presidenti turk në Greqi pas 65 vitesh

Vizita e parë e një presidenti turk në Greqi pas 65 vitesh

Pas plot 65 viteve një president turk do të vizitojë Greqinë. Erdogan shkon së shpejti në Athinë për një vizitë zyrtare.

Data nuk bëhet e ditur ende, por vizita është konfirmuar zyrtarisht nga zëvendëskryeministri Hakan Cavusoglu.

Kjo vizitë zhvillohet në një klimë të qetë mes dy palëve, pasi vjen pas shumë takimeve të tjera në nivle të larta që janë mbajtur mes Greqisë dhe Turqisë.

Hera e fundit që Erdogan ishte në Athinë, ka qenë viti 203 kur ai mbante postin e Kryeministrit të Turqisë.

Share: