Home KRYESORE Mblidhet Asambleja e PS, zbulohen vendimet e rëndësishme që do merren…

Mblidhet Asambleja e PS, zbulohen vendimet e rëndësishme që do merren…

Ditën e shtunë pritet që të mblidhet Asambleja e Partisë Socialiste.

Lajm është bërë i ditur nga Partia Socialiste, dhe mësohet se në këtë mbledhje do të merren disa vendime të rëndësishme.

Sipas informacioneve bëhet e ditur se do të ndryshojë sekretarët.

Në këtë mbledhje do të diskutohet edhe për ecurinë e qeverisë, ku do të raportojnë ministrat. Gjithashtu do të diskutohet edhe për ecurinë e zgjedhjeve në parti.

8 pjesëtarët e sekretariatit të PS janë Bashkim Fino, Alfred Peza, Musa Ulqini, Stefan Cipa, Elisa Spiropali, Blerina Gjylameti, Ilir Beqaj, dhe Taulant Balla.

asambleja axhenda

Share: