Home KRYESORE Mall im… Nga Vjola Halili Fera

Mall im… Nga Vjola Halili Fera

C’mu trazua ky mall sonte

E dogja cigaren
U dogja une per ty
Tymi i bardh ne gri…
Mendime shpupuritur te erta ,ne zi…
E fika cigaren ne tavull
E hiri me kujtoj
Fiket jeta ne var…
Ne pllak mermeri aty shkroj
Ne pllak zemre aty renkoj….
Mall im rron ne te gjallen e vdekur…
Si hije e humbur, tejpertej shkoj….
S’harroj cigaren perseri per te ndezur…
Ne tymin e saj te vizatoj….
Ashtu dhe mallin e pikturoj…
Nje gri e bukur,qe per se vdekuri
Tek une jetoj….

Malli im….

Sa do me mungosh….
Ne tym cigarje do te thras cdo dite…
Zdo di ku te te mbaj…
A ne zemer o shpirt?!
Nuk shuhet malli per se gjalli ta dish..
Vetem ateher kur te vij nje dite….
Ta pijm cigaren,ne tymin tone gri…
Si dikur ….diku ….ne te dy….

Vjola Halili Fera

Share: