Home KRYESORE VIDEO/ Ish-ambasadori në OKB zbulon skenarin për krijimin e “Shqipërisë së Madhe”

VIDEO/ Ish-ambasadori në OKB zbulon skenarin për krijimin e “Shqipërisë së Madhe”

Ish-ambasadori i Shqipërisë në OKB, Agim Nesho në emisionin 360gradë të Artur Zhejit, në Ora News, duke folur lidhur me deklaratën e analistit grek për planin e SHBA-ve në Shqipëri, u shpreh se ka një projekt për ripërcaktimin e kufijve në Ballkan, çka nënkupton krijimin e Shqipërisë së Madhe.

“Ka një projekt, Në nëndor të këtij viti këshilli i politikës së jashtme e cilësoi si një skenar të mundshëm. Shihet një mundësi e ndarjes së re të kufijve me baza etnike në Ballkan”, deklaroi Nesho.

Megjithatë Nesho, shprehet se këto duan kohë dhe nuk mund të bëhen përnjëherësh pasi prodhojnë konflikt.


360grade.al

Share: