Home KRYESORE Denoncimi/ Dy të FRPD dhunohen nga policia, ambulanca pranë komisariatit nr.2

Denoncimi/ Dy të FRPD dhunohen nga policia, ambulanca pranë komisariatit nr.2

Dy të rinj anëtarë të Forumit Rinor në Partinë Demokratike janë shoqëruar më dhunë nga policia në komisariat. Ky denoncim bëhet i ditur nga Partia Demokratike dhe Avokat Altin Goxhaj qe po trasmeton live nga celulari i tij direkt nga Komisariati i Policise.

Në një njoftim për mediat PD shkruan se Policia ka dhunuar 2 të rinj të FRPD, Gentjan Gjonaj dhe Ardit Zeneli. Sipas PD pranë komisariatit NR.2 ndodhen edhe ambulancat.

Me ne fund te dy te rijnte u liruan dhe duket prezenca deputeti Eduart Paloka dhe Arben Ristanit krye funksionin e duhur. po sikur te mos kishin mbeshtetje? po me ata te cileve nuk mundet tu shkojne deputetet?

Share: