Home KRYESORE Kush është 38 vjeçari që i shpërtheu makina në Fier

Kush është 38 vjeçari që i shpërtheu makina në Fier

Ervin Memo quhet 38 vjeçari që mbeti i plagosur nga shpërthimi i makinës në Fier. Mësohet se Memo sapo ndezi makinën kur është aktivizuar eksplozivi.

38 vjeçari u dërgua në spital nga kalimtarë të rastit.

Më poshtë video nga vendi i ngjarjes dhe njoftimi i plotë i policisë:

Në datën 21.04.2018, rreth orës 22:55, në vendin e quajtur “Kryqëzimi i Grecallisë” ka shpërthyer mjeti tip “Benz” me drejtues shtetasin E.M, 38 vjeç, banues në Fier.

Gjatë kohës së shpërthimit mjeti ka qënë i parkuar dhe drejtuesi i tij sapo kishte hipur në mjet.

Paraprakisht dyshohet se mjetit i është vendosur lëndë plasëse eksplozivë.

Drejtuesi i mjetit ndodhet në Spitalin Rajonal Fier nën kujdesin e mjekëve jashtë rrezikut për jetën.

Grupi hetimor po punon për zbardhjen e plotë të kësaj ngjarje./lapsi.al

Share: