Home KRYESORE Voltana Ademi sulmon qeverinë: Ministra të Ramës të implikuar në trafikun e...

Voltana Ademi sulmon qeverinë: Ministra të Ramës të implikuar në trafikun e drogës (VIDEO)

 Kryetarja e bashkisë së Shkodrës Voltana Ademi akuzoi sot qeverinë ‘Rama’ se është e lidhur me krimin dhe e implikuar në trafikun e drogës.

Gjatë fjalës së saj në një aktivitet për krimin e organizuar, Ademi tha se implikimi është deri në rang ministrash.

Gazetari Senad Nikshiqi raportoi për ‘BalkanWeb’ se Ademi foli për shifra alarmante të kultivimit të kanabisit. “Kanabisi mbetet shqetësim real në shoqërinë shqiptare. Krimi i organizuar është i lidhur në vendin tonë, ndaj Shqipëria vazhdon tjetër vendprodhimi i kanabisit.

Share: