Home KRYESORE Tërmet në Vlorë dhe Dhërmi

Tërmet në Vlorë dhe Dhërmi

Mengjesin e së dielës në zonën jugore të vendit janë ndjerë dy lëkundje të lehta sizmike, të cilat kanë patur si epiqendër zonën e Vlorës dhe Dhërmiut.

Sipas Institutit të Gjeoshkencave, tërmeti i pare ka rene ne oren 6:33 me magnitude 3.8 ndersa i dyti rreth 40 minuta me vone, me magnitude 2.5. Thellësia e lëkundjeve shkon në 2 km.

Share: