Home KRYESORE “Helikopteri i rrëzuar dje në Korçë ishte me hashashin e Niko Peleshit”,

“Helikopteri i rrëzuar dje në Korçë ishte me hashashin e Niko Peleshit”,

Deputeti demokrat dhe ish kryeministri Sali Berisha vijon të publikojë në faqen e tij në Facebook, mesazhe të qytetarëve të ndryshëm. Mesidtën e sotme ai ka publikuar një mesazh, sipas të cilit helikopteri i rrëzuar në Korçë, nuk kishte patur për qëllim marrjen e një nuseje, por qe i mbushur me hashash.

Mesazhi i plotë

Kompania e Olsi dhe Gaz Rames merret me transport droge! sb

“Doktor sot tek ty desha te denoncoj se helikopteri qe beri ulje te detyruar ne Korce nuk ishte me dasmore por i mbushur me hashashin e Niko Peleshit Fatmir Xhafes dhe ish dr te bujqesise dhe kumbarit te deputetit te ps ne Pogradec Vullnet Gjolles ku nen diktatin e ketij te fundin e mbollen hashashin ne tokat e bazes se bujqesise ne qytetin e Korces gjoja me pretekstin hashash inustrial dhe keto te ardhura kane per te blere votat e Bashise Maliq se ky Vullneti eshte kordinator i ps dhe punonjes i larte ne dr e bujqesise ne Korce dhe helikopteri ishte i kompanise Shega Trans ku mbas se ciles fshihet Olsi Rama me aksioner kryesor Gas Demin e sport klub Partizanit se nuk kane lek Korcaret te hane buke dhe jo me te marrin nusen me helikopter ok Doktor Sali te lutem publikoje. Respekte te urojme dhe jet sa me te gjate te kesh ti miku jon me i mire.”

Share: