Home KRYESORE Arrestimi i bandës “Bajri”, reagon ambasadori i BE

Arrestimi i bandës “Bajri”, reagon ambasadori i BE

Operacioni policor qe coi ne pranga 11 anetare te bandes Bajri eshte pershendetur nga ambasadori i BE-se ne vendin tone, Luigi Soreca.

Luigi Soreca, ambasadori i ri i BE-se ne Tirane

“Lufta kundër krimit të organizuar dhe trafikimit të drogës prioritet kryesor për Shqiperone dhe per BE”- shkruan ambasador ne reagimin e tij ne Twitter.

1

“Përshëndes operacionin e rëndësishëm të zhvilluar në Shqipëri dhe Holandë nga Punët e Brendshme, Task Forca speciale në bashkëpunim me disa forca policie të BE-së. Lufta ndaj krimit të organizuar dhe trafikut të drogës është prioritet për Shqipërinë dhe BE-në”

Share: