Home KRYESORE Denoncimi/ Ky ministër i dha Bajrit pasaportë diplomatike

Denoncimi/ Ky ministër i dha Bajrit pasaportë diplomatike

Sali Berisha publikoi në Facebook një denoncim të ardhur në adresë të tij, ku theksohet se Enver Bajri, pjestar i klanit Bajri në Shkodër shtëtit i lirë jashtë vendit pasi është i pajisur me pasaportë diplomatike.

Sipas denoncuesit, kjo pasaportë i është dhënë kriminelit nga ministri i Jashtëm, Ditmir Bushati.

POSTIMI i Berishes:

Ditzi Bushati pajisi me pasaporta diplomatike anëtarë të klanit Bajri!

Lexoni mesazhin e qytetarit dixhital. sb

Pershendetje Dr lidhur me banden Bajri qe policia u kujtue ti arrestoj jo kur kryenin krime por vetem kur opozita zbriti ne Shkoder dhe arriti ti tregoj lidhjet e tyre me qeverine,mga Edi Rama i cili darkonte dhe bente fushate ne lokalin e Bahri Bajrit tek Ditmir Bushati de Luan Harusha qe i mbanin para dhe mbrapa sa here vinin ne Shkoder.

Por po te informoje se me kryesori i tyre Enver Bajri shetit i lire neper bote sepse esht i i paisur me pasaport diplomtike nga Ditmir Bushati qysh ne qershor te vitit 2014. Perveç kesaj policia me porosi te prere nga siper po i cliron nga krimet e renda duke u ngarkuar atyre akuza qesharke qe te dalin sa me shpejte te lire!

Share: