Home KRYESORE Video/Gazetari Artan Hoxha: I kam me emra dhe mbiemra ata që më...

Video/Gazetari Artan Hoxha: I kam me emra dhe mbiemra ata që më kërcënuan

Gazetari Artan Hoxha në studion e emisionit “Opinion”, i pyetur lidhur me kërcënimet që ka marr ka treguar se kërcënuesit ka me emra dhe mbiemra.

“Unë nuk kam nevojë të mbrohem, sepse më mbron puna ime”, tha Hoxha, duke shtuar se kërcënuesit iI janë drejtuar me fjalët: “Do të fusim plumbin në gojë”. Ai shtoi se përgjatë viteve të punës së tij numëron të paktën 21 kërcënime, por kurrë nuk janë kapur autorët.

“Dhe janë kërcënime bandash, jo kërcënime militante”, tha Hoxha./opinion.al

Share: