Home KRYESORE Video-përgjimi/Skandali i denoncuar në Opinion, IKMT shkarkon inspektorët

Video-përgjimi/Skandali i denoncuar në Opinion, IKMT shkarkon inspektorët

Kryeinspektorja e IKMT, Dallëndyshe Bici ka shkarkuar nga detyra katër inspektorë të Vlorës. Vendimi i saj ka ardhur pas publikimit në Opinion.al të video-regjistrimit ku inspektorët e IKMT udhëzonin pronarin e objekteve që u shemben në Jalë të jepte para për të mbrojtur pronën.

Bëhet fjalë për inspektorët: Jurian Mina, Alesio Haxhiraj, Olti Shabani dhe Vilson Lalaj.

“Asnjë dhe asgjë nuk do të mund të njollosë punën tonë plot saktifica, rreziqe dhe pengesa në shërbim të komunitetit dhe ligjit”, tha Bici./Opinion.al

Video-përgjimi/ Inspektorët e IKMT:Të jepje diçka, ta kishe mbyllur!

Share: