Home KRYESORE Berisha: Tentativa për të vrarë fjalën e lirë, çon Ramën drejt vetëvrasjes

Berisha: Tentativa për të vrarë fjalën e lirë, çon Ramën drejt vetëvrasjes

Ish-kryeministri Sali Berisha, të martën, deklaroi se tentativa e kryeministrit Edi Rama për të vrarë fjalën e lirë e çon atë pashmangshmërisht drejt vetëvrasjes.

Përmes një shënimi në Facebook, Berisha shkruan se ndeshja e tij me fjalën e lirë, pashmangshëm e çon atë skizofren të pamjekuar drejt vetëvrasjes ose zvarritjes si atin e tij shpirtëror ose largimin dhe kërkesën për azil politik në Korenë e Veriut.

Shënimi i plotë:

Duke ndjekur Opinion!

Kryeshpifesi i vendit, Kallam Deshtaku para ngordhjes shkon dhe ben shurren tek fjala e lire. Ai eshte rende, shume rende. Ky shperthim eshte akces para suicidit, zvarritjes apo qerimit si krye krye krye …

Fatmiresisht, dhe kete e them si kundershtar, ne kete drejtim ate e ndihmon shume edhe mjedisi i tij rrethues. Por ndeshja me fjalen e lire pashmangshem e çon ate skizofren te pamjekuar drejt vetevrasjes ose zvarritjes si atin e tij shpirteror ose largimin dhe kerkesen per azil politik ne Korene e Veriut.

Share: