Home KRYESORE Kosovë/ Kjo grua rrëfen publikisht përjetimet e dhunës seksuale në luftë

Kosovë/ Kjo grua rrëfen publikisht përjetimet e dhunës seksuale në luftë

Për herë të parë vjen një rrëfim i hapur i njërës prej viktimave të dhunës seksuale gjatë luftës.

Vasfije Krasniqi-Goodman tmerrin e përjetuar gjatë luftës e ka ndarë për gjithë publikun.

Intervista është dhënë për Radio Televizionin e Kosovës dhe mund ta ndiqni të plotë më poshtë:

Share: