Home KRYESORE Referendumi/ Bisedë telefonike Zaev-Cipras, zotimi i Kryeministrit maqedonas

Referendumi/ Bisedë telefonike Zaev-Cipras, zotimi i Kryeministrit maqedonas

Kryeministri maqedonas Zoran Zaev raportohet se ka zhvilluar një bisede telefonike me homologun e tij grek, Aleksis Cipras.

Siç njoftojnë mediat greke, Cipras ka inkurajuar kryeministrin Zaev për te vazhduar procesin me tej.

Nga Zaev, shtojnë mediat greke, Ciprasi ka marrë garancinë se procesi do vazhdojë në Kuvend dhe se Marreveshja e Prespes nuk do rrezikohet.

Share: