Home KRYESORE Protestuesit i zënë pritë Damian Gjiknurit, para Top Channel

Protestuesit i zënë pritë Damian Gjiknurit, para Top Channel

Banorët e “Unazës së Re” i kanë zënë pritë ministrit Ministrit të Infrastrukturës dhe Energjisë, Damian Gjiknurit në hyrje të godinës së Top Channel.

Gjiknuri është i ftuar sonte në “Open” të Eni Vasilit, ku pritet të japë përgjigje për projektin e Unazës së Re dhe se çfarë do të bëhet me qindra banorë të cilët do u shemben shtëpitë. Kujtojmë që banorët të cilët u rrezikojnë banesat, prej ditësh po protestojnë për mbrojtjen e tyre.

Share: