Home KRYESORE Kjo quhet cmenduri, Nora Malaj: Kompania ofshore merr 18 milion euro dhe...

Kjo quhet cmenduri, Nora Malaj: Kompania ofshore merr 18 milion euro dhe qytetarët e Astirit trajtohen si skllevër modern

Deputetja e LSI-së Nora Malaj ka reaguar në lidhje me skandalin e zbuluar për rrugën e Unazës së Re.

Malaj me anë të një postimi në rrjetin e saj social ‘Facebook’, ka shkruar se kjo quhet çmeduri.

Sipas saj nuk ka ku të vejë më shumë se kaq! Kompania ofshore merr 18 milion euro dhe qytetaret e Astirit dhe studentet nxirren jashtë dhe nuk trajtohen si qytetarë , po si skllever modern.

Nora Malaj shkruan gjithashtu se “kjo qeveri është si Trusti i Lulelakrës dhe Arturo Uia nuk ka ku te fshihet”

“Populli po zgjohet” e mbyll shkrimin Deputetja Malaj.

Postimi i plotë:

Kjo quhet cmenduri! Ajo cfarë po dëgjojmë në këto momente është kunjë e zezë! Nuk ka ku të vejë më shumë se kaq! Kompania ofshore merr 18 milion euro dhe qytetaret e Astirit dhe studentet nxirren jashtë dhe nuk trajtohen si qytetarë , po si skllever modernë! E tmerrshme dhe ulëritëse! Po cfarë shteti është ky që mos qoftë! Mashtrues , hajdut, primitivë dhe mafiozë! Kjo qeveri është si Trusti i Lulelakrës dhe Arturo Uia nuk ka ku te fshihet! Sot makiazhi nuk funksionin më ! Populli po zgjohet !

Share: