Home KRYESORE Zonja e biznesit Aida Hoxholli dallon ne humanizmin e saj kur festohet

Zonja e biznesit Aida Hoxholli dallon ne humanizmin e saj kur festohet

Aida Hoxholli investitore e ndertimit, ne vazhdimesi kur ka festa dhe njerezit organizohen per te festuar, ajo eshte prane njerezve ne nevoja ekonomike dhe shpirterore.

Edhe keto dite po ben te njejten gje dhe ne profilin e saj ne Facebook, ajo tregon se cfare e motivon te veproje keshtu, padyshim duke i kujtuar edhe te tjereve qe jane ne gjendje te mire erkonomike si ajo, te veprojne njesoj.

Statusi i Aida Hoxhollit:

Gjate ketyre diteve ne prag te festave te fundvitit ,familjet ne nevoje ,shtepite e te moshuarve ,shtepite e femijes kane nevoje te marrin dhurata .

Familjet qe kane lodra ,veshmbathje qe nuk i perdorin ,biznese qe tregtojne lodra ,rroba ,ushqime ,ti dergojne ne keto qendra ,te pakten ata te ndjejne sadopak barazi dhe dashuri ,askujt nuk i kushton asgje te heq dicka nga vetja …

Nuk ka me gezim qe shprehin syte dhe zemra e tyre kur ju dhuron dicka sado e vogel te jete …

Provojeni kete ndjenje se do kuptoni sa e padrejte eshte kjo bote me keta njerez dhe do ndjeheni me mire me veten ….

Qendra E Zhvillimit ” Pellumbat

Share: