Home KRYESORE Presidenti Meta dekreton Erjon Braçen dhe Elisa Spiropalin

Presidenti Meta dekreton Erjon Braçen dhe Elisa Spiropalin

Një ditë pas propozimeve të qeverisë për ndryshimet në kabinetin qeveritar, Presidenti Ilir Meta i është përgjigjur pozitivisht kërkesës, duke dekretuar shkarkimin e  ministrave dhe zv/kryeministres.

Presidenti Meta ka dekretuar edhe dy nga emërimet e reja, emërimin e deputetes Elisa Spiropali, si ministre për Marrëdhëniet me Parlamentin edhe Erjon Braçen si Zv/kryeministër.

Share: