Home KRYESORE Vasili i hakërrehet Ramës: I trashë juridikisht, i pagdhendur etikisht dhe provincial...

Vasili i hakërrehet Ramës: I trashë juridikisht, i pagdhendur etikisht dhe provincial shtetërisht

Edi Rama shkollepak, viktime e injorances se vet dhe dashurise per librat e Cakës !!!

I budallepsur nga injoranca e tij dhe nga dashuria e pafund per librat e Gent Cakës, edi rama gasjasi sot tere dynjane me konvulsionet e shkollepakesise se tij.

I trashe juridikisht,i pagdhendur etikisht dhe provincial shteterisht,sot edi rama i lau duart nga autoriteti i kryeministrit duke u shnderruar thjesht ne nje ordiner, qe ja ka zili edhe dinjitetit te Ver Llapës,qe se paku di ç’kerkon.

Me gjuhe te trashur,me mendim te çoroditur,me sjellje vulgare,me nje banalitet kuterbues, edi rama eshte sot nje model per tu perbuzur.

Perfaqesues i projekteve politike me te erreta dhe shperdorimit mafioz ekonomik te pushtetit,sot edi rama me propozimin e gent cakes deshmoi modelin e lige klientelist dhe antishqiptar te tij,nje model i urryer anti atdhe.

Sot refuzimi i Cakes ishte refuzimi i ketij modeli ndyre te te ulur abuzivisht ne karrigen e kryeministrit te shqiperise,por edhe per fare pak kohë….

Share: