Home KRYESORE Me e kuptu pse PD eshte ne rruge te gabume… Ka emeru...

Me e kuptu pse PD eshte ne rruge te gabume… Ka emeru ne Shkoder Flamur Noken!

Me e kuptu pse PD eshte ne rruge te gabume…

Nga Osman Metalia

Basha ka delegu ne 11 qarqe te vendit disa njerez qe jane besnik te tij. Mirepo e ka bo keq.

Ka emeru me rregullu PD ne qark te Lezhes, njefare Aben Ibro.


Ky jo vetem qe eshte hajdut me cizme prej kohes se pushtetit te PD, kur ka qene ne Kamze ne Bashki apo ne OST etj, po ska as edhe nji lodhje me Lezhen, Lacin, Mirditen.

Ne te vetmin qark Katolik qe ka Shqiperia, PD con te delegum nje Musliman. Hajde gjeje logjiken. Dhe i ka bo mutin krejt qarkut. E ka bo rrumpalle.

Ka emeru ne qarkun e Vlores Fatbardh Kadillin.
Nji marrine ma e madhe se e para. Nga Pogradeci e con ne Vlore. Merreni me men rezultatin. PD e Vlores, Sarandes, Delvines etj, eshte nen 25%. Ketu e kane katandis.

Ka emeru ne Shkoder Flamur Noken.

Po mire mos Lul Basha, a nuk pat Shkodra nji burre a gru te PD me e delegu, po duhet me cu Mul Noken ? Ate qe shiti PD e Kuksit tek Safet Gjici dhe e perzune kuksianet, e merr e con ne Shkoder ?
Edhe ku ? Ne Shkoder qe nuk te pranojne as me qene prej fshatit e jo me qene prej Kuksi.
Rezultati eshte shpartallimi i deges se Shkodres.

Ka edhe tjera, po ma mire mos me fol, se marrina te tilla skane me u sos vallahi.

Share: