Home KRYESORE Ministria e Shëndetësisë: Shtrohet në shërbimin infektiv mjeku i njohur, është në...

Ministria e Shëndetësisë: Shtrohet në shërbimin infektiv mjeku i njohur, është në gjendje të stabilizuar

Shtrohet në spitalin Infektiv dr. Roland Xhaxho, mjeku i njohur që u bë pjesë e ekipit të organizimit të shërbimit reanimator për situatën Covid19.

Dr. Xhaxho është në gjendje të stabilizuar shëndetësore dhe po trajtohet në shërbimin infektiv në QSUT.

Ministria e Shëndetësisë i uron shërim të shpejtë mjekut reanimator që po lufton me sëmundjen COVID19.

Share: