Home KRYESORE “Po po, kam dashur që të vras Rexhep Meidanin”, Murrizi bën deklaratën...

“Po po, kam dashur që të vras Rexhep Meidanin”, Murrizi bën deklaratën e fortë, zbulon çfarë i kishin thënë për të…

Deputeti Myslim Murrizi ka bërë një deklaratë bombë mbrëmë në emisionin “Open.

Ai është shprehur se gjatë kohës që Rexhep Meidani ishte President, ka dashur ta vrasë, pasi e mendonte se ai ishte personi që kishte urdhëruar ekzekutimin e Azem Hajdarit.

“Nëse të pafytyrët e politikës, rroken në qafë kur dekorohet një personazh si Rexhep Mejdani, jam habitur shumë.

Kur ishte Rexhep Meidani President kam dashur ta vras, se këta politikanë i kanë pirë gjakun këtij populli. Po po kam dashur që të vrasë, pasi e mendoja se ishte vrasësi i Azem Hajdarit, pastaj pashë që këta e rroknin prej qafe, dhe Ilir Meta i kishte varur një teneqe. Unë isha vetëm 29 vjeç kur kam qenë deputet.

Hipokrizi bastarde dhe vuajnë shqiptarët prej 30 vitesh… këta kanë pranuar që të qeverisin me ata që i kanë quajtur armiq,” tha Murrizi.

(E.K/Faxweb.al)

Share: