Home KRYESORE Në ‘zemër’ të ish-Bllokut! Brenda biznesit të Antonio Gallos, ‘Princit’ të Ndrangheta-s...

Në ‘zemër’ të ish-Bllokut! Brenda biznesit të Antonio Gallos, ‘Princit’ të Ndrangheta-s që shtriu tentakulat në Shqipëri

Dosja.al ka mësuar se biznesi ndodhet në zemër të ish-Bllokut, një nga zonat më të shtrenjta në Tiranë dhe shet rroba e këpucë, kryesisht uniforma pune.  

Antonio Gallo dhe Gallo Albania22 Janar, 2021 19:20

TIRANË– “Gallo Albania” është një biznes në pronësi të një biznesmeni italia Antonio Gallo dhe një shqiptari, Henrik Baçi, të cilët zotërojnë secili nga 50% të aksioneve. Dosja.al ka mësuar se biznesi ndodhet në zemër të ish-Bllokut, një nga zonat më të shtrenjta në Tiranë dhe shet rroba e këpucë, kryesisht uniforma pune.

Gallo Albania

Antonio Gallo njihej edhe si “Princi” i klanit mafioz “Ndrangheta”, dhe kishte shtrirë tentakulat në Shqipëri, duke bërë ortakëri me Henrik Baçin.Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al1 / 3

QKR e “Gallo Albania”

Të dy janë lënë në arrest shtëpie për momentin pasi përgjimet e shumta kanë zbuluar se janë përfshirë në një aferë korruptive 250 milionë euroshe.

(f.m/dosja.al)

Share: