Home KRYESORE Aksidentoi për vdekje mikun e tij, tenton vetëvrasjen në qeli Mëhill Gega

Aksidentoi për vdekje mikun e tij, tenton vetëvrasjen në qeli Mëhill Gega

Mëhill Gega personi i cili aksidentoi qëllimisht për vdekje mikun e tij Mark Gjeata më 17 shkurt në fshatin Bungaj të Mirditës, ka tentuar vetëvrasjen në ambientet e paraburgimit në Shënkoll.

55-vjeçari është vënë nën akuzën “Vrasje me dashje” dhe ndodhet në ambientet e paraburgimit deri në përfundim të hetimeve dhe dhëniën e masës së sigurisë, teksa materialet janë referuar në Prokurorinë e Rrethit Gyqësor Lezhë.

Kujtojmë se 55-vjeçari Mëhill Gega dhe i ndjeri Mark Gjeta, 68-vjeç, ishin kolegë pune, por së fundmi kishte pasur një konflikt mes tyre.

Ndërkaq bëhet me dije, se i dyshuari është dërguar në ambientet e spitalit për të marrë ndihmën e parë./Opinion.al

Share: