Home KRYESORE Parashikimi i motit/ Shqipëria ‘mbërthehet’ nga i nxehti afrikan, temperaturat shkojnë në...

Parashikimi i motit/ Shqipëria ‘mbërthehet’ nga i nxehti afrikan, temperaturat shkojnë në 41 gradë

Vendi ynë sot do të mbizotërohet nga alternime kthjellimesh dhe vranësirash duke sjellë mot të qëndrueshëm në të gjithë territorin.

Sipas Meteoalb, sot temperaturat do të kenë një rritje të ndjeshme ku do të variojnë: në zonat malore, nga 18°C në 30°C, në zonat e ulëta nga 22ºC në 39°C dhe në zonat bregdetare nga 24°C në 41°C.

Era do të jetë në drejtim Verior- Veriperëndimor ndërsa forca e valëzimit në det do të jetë 3 ballë.

Kosova sot do të mbizotërohet nga alternime vranësirash dhe kthjellimesh të cilat do të sjellin mot kryesisht të qëndrueshëm. Temperaturat do të pësojnë një rritje të lehtë ku do të variojnë: në zonat malore nga 16°C në 27°C dhe në zonat e ulëta nga 20°C në 35°C.

Top Channel

Share: