Home KRYESORE 2 deputetë i bashkohen Berishës, vendosen kryetarët e grupeve të punës sipas...

2 deputetë i bashkohen Berishës, vendosen kryetarët e grupeve të punës sipas qarqeve

Dy deputetë, Tomorr Alizoti dhe Xhelal Mziu i janë bashkuar grupit të kryetarit të PD-së, Sali Berisha.

Mësohet që në mbledhjen e kryesisë që po zhvillohet në PD dy deputetëve u janë caktuar detyrat e reja.

Tomorr Alizoti do të jetë në krye të grupit të punës në Berat, ndërsa Xhelal Mziu do të jetë kreu i grupit të punës në Dibër.

Ndërkohë kryetaret e grupeve te punës sipas qarqeve janë:

Durrës: Oerd Bylykbashki

Shkodra: Bardh Spahia

Lezha: Jozefina Topalli

Kukës: Isuf Cela

Elbasan: Luciano Boci

Korça: Edmond Spaho

Fier: Luan Baci

Vlora: Bujar Leskaj

Gjirokastër: Tritan Shehu

Share: