Home Gjeo-Ekonomia Scholz dhe Netanyahu bisedë telefonike, kancelari gjerman: Duhet të shmanget përshkallëzimi rajonal

Scholz dhe Netanyahu bisedë telefonike, kancelari gjerman: Duhet të shmanget përshkallëzimi rajonal

Kancelari gjerman Olaf Scholz foli sot në telefon me kryeministrin izraelit Benjamin Netanyahu, ku diskutuan për situatën në rajon, tha një zëdhënës i qeverisë gjermane.

“Kancelari theksoi nevojën për të shmangur një përshkallëzim rajonal,” tha zëdhënësi.

Në të njëjtën kohë, Scholz shprehu shpresën se Senati i SHBA-së do të miratonte shpejt fondet për ndihmën për Ukrainën një ditë pasi Dhoma e Përfaqësuesve miratoi një paketë legjislative.

Top Channel

Share: