Home 2015 October 18

Daily Archives: 18 October, 2015

Pasioni i loçove për të hedhur shaka fyese e sek-siste!

Nga Mesila Doda Sot, lexova një intervistë të Lindita Theodhorit, ku me të drejtë shprehej e indinjuar për insinuatën që kolegu i saj, Gjergj Leka,...

Kasat fiskale janë problem për te gjithë avokatet …

Shoqata e Avokatëve Penaliste në bashkëpunim me Dhomën Kombëtare të Avokatisë, kane kundërshtuar vendimin e Ministrisë së Financave që detyron avokatët të pajisen me...

VALS!

Nga Rudina Cupi   Bubullin. Ti ia beh pas shpine në derë, i bërë qull, avitesh ngadalë, përballë, nuk më përshëndet, vetëm më ngul sytë... Ti nuhat se çka...

Policia ti shërbejë Republikës dhe jo partisë, si policia berishiane dje!

Njoftim mbi tubimin e sotëm shqipON pranë Brrylit-Tiranë! I bëjmë thirrje Policisë ti shërbejë Republikës dhe jo partisë, si policia berishiane dje! Roli i policisë është...

Mjerimi i kombit janë historianet qe prodhon politika!

Nga Arben Llala Mjerimi i kombit tonë është se zyrtarisht është ushqyer me histori të gënjeshtrës të shkruar nga historianët që i prodhon politika, i...

Udhe te mbare LDE ! LDE – partia per liri-demokraci-etik

Nga Vladimir Duraj LDE - partia per liri-demokraci-etik rifillon betejën per nje jete me te mire ne Shqipërinë tone te shume vuajtur. Normalisht duhet përshëndetur...

Orgji me lirine e fjales!

Nga Andrea Stefani Pas një debati që kam patur në “Opinion”, fanatikë berishiste dhe ca media online kanë përhapur me zell gjuetie shtrigash një shpifje...

Puthja në cdo moshë!

Nga Artur Nura Puthja… më e mrekullueshmja ndjesi për cdo moshë! Në rininë artë kur dy palë buzë bëhen njësh, më e bukura dhuratë, kurorëzuar sigurisht me të pasionit zjarr! Në të mesmen...

Beteja për vota në Kosovë dhe Serbi…

Nga Gjergj Zefi Sapo përfundova shtypin serb dhe atë kosovar… Në Serbi, e gjithë lufta e brëndshme politike bëhet duke iu referuar Kosovës e ndërsa në...

A ka të Djathtë ky vend…?

Artan Gjergji, ekspert i ekonomisë dhe tregjeve financiare i kujton politikes shqiptare qe ata duhet te konsiderojnë edhe ideologjitë e tyre përkatëse dhe jo...