KRYESORET

Ndryshimet Kushtetuese në Maqedoni, dhe pozicionimi i shqiptarëve

Në qershor të këtij viti në Prespë është nënshkruar « Marrëveshja e Prespës » në mes të Greqisë, dhe Maqedonisë për zgjidhjen e kontestit...

APPROCCIO ITALO ALBANESE

Pedagogu dhe Politikani i Opozitës Arian Galdini, kësaj rradhe vlerësimi i...

Pedagogu dhe Politikani i Opozitës Arian Galdini ka marë një tjetër vlerësim ndërkombëtar ditën e sotme. Kësaj rradhe vlerësimi i ka ardhur nga Italia. Politikani i...

QASJE POLITIKE

Ndryshimet Kushtetuese në Maqedoni, dhe pozicionimi i shqiptarëve

Në qershor të këtij viti në Prespë është nënshkruar « Marrëveshja e Prespës » në mes të Greqisë, dhe Maqedonisë për zgjidhjen e kontestit...

QASJE NDAJ PALIGJSHMERISE

Tronditëse/ Si u ngrit intriga për ekzekutimin e Bërçanës dhe gruas...

Hetimet për vrasjen e ish-policit dhe bashkëjetueses së tij në Shkodër kanë zbuluar fakte tronditëse.  Dyshohet se një intrigë çoi në ekzekutimin e Boran...

SPROVA LETRARE

E shkuemja, e tashmja dhe ardhmja e nji qyteti adhurimesh.

ESSE PER SHKODREN Nga Albert Vataj Nuk asht befasi nëse e tashmja e këtij qyteti ka degdis n’nji gjendje jo dhe aq shndrrimi se sa stanjacioni....

POEZI

Të lexosh apokalipsin, 2016

Më fal, Teuta!

Ujërat…

LAJMET E FUNDIT

APPROCCIO ITALO ALBANESE

SUGJERIMET E SHIJES

QASJE PER TE MOS U HUMBUR

HISTORIA IME

QASJE POLITIKE

QASJE SATIRE