Home 2015 November 4

Daily Archives: 4 November, 2015

Nishani nuk dekreton bashkëshortin e Felaj…!

Sipas burimeve mediatike Presidenti i Republikës refuzon pa dhëne asnjë shpjegim te dekretoje si prokuror bashkëshortin e Ministres Ermonela Felaj, Sipas gazetareve te kronikes...

Replikë e vonuar me zotin Aleksandër Cipa

Nga Artan Fuga Një mik më tha sot duke pirë nga një gotë verë Skrapari se ai paska shkruar në korrik, ato ditë vape : "Ndërkohë...

Tranzicioni grabitqar…

Nga Zef Preci HISTORI TE TRANZICIONIT GRABITQAR OSE PERSE NUK DUHEN DHENE KONCESIONET E SHPALLURA NE SHENDETESI, BUJQESI, DOGANA ETJ. PERMES TYRE GRABITEN "ME LIGJ"...

Injoranca e popullit si mjet sundimi i politikës

Nga Mentor Kikia Gjithnjë e më shumë bindem se problemi më i madh në Shqipëri nuk është toka e pakët bujqësore për frymë(një nga vendet...

Ngacmimi seksual…

Nga Laureta Petoshati Ai njeri nuk po më lë të qetë. I kam thënë se do tia zhduk emrin e tij nga çdo faqe gazete...

Alarmi i Guvernatorit…

Nga Klodian Tomorri Ne dy daljet e fundit Guvernatori po i thotë qeverise me zë te larte se ekonomia është keq dhe se rikthimi i...

Berisha vazhdon me te vjetrën kundrejt Rames…

Sali Berisha duke komentuar fjalimin e kryeministrit në Shkodër në përkujtim të meshës së parë pas rënies së komunizmit, shkruan se Rama duhet t'u...

Boll, femra nuk është mall ekspozite…

Avokatja e re shqiptare Enida Bozheku qe punon ne Itali me te Drejtën Penale ne raport me debatin e përdhunimeve gjate diktaturës dhe moralin...

Kur nuk plotësohet masivisht kontrata me Alb Telecom…

Nga Saimir Dervishi Sot shkova ne dyqanet e Alb Telecom qe ti bej me dije problemin e mbremshem ne lidhje me mospërmbushjen nga ana e tyre te...

Alida Hisku ka treguar te verteten…

Sipas australianes Shannon Woodcock, Alida Hisku ka thëne të vërtetën dhe se gjatë regjimit komunist gratë ishin viktima të dhunës seksuale sistematike prej atyre që...