Home 2015 November 10

Daily Archives: 10 November, 2015

Në pritje të flotës së anijeve për në Amerikë…

Nga Mentor Kikia Të mendojmë për një çast sikur të ishim 100 apo 150 vjet më parë, kur për të udhëtuar drej tokës së premtuar,...

Flamujt e partive po lagen trishtët nën shi…

Nga Artan Fuga Shiu i vjeshtës më në fund filloi mbarë. Nëpër shtylla neonesh, pemë,litarë të varur nga një pemë në tjetrën që tejshkojnë rrugën syri...

Para pasqyrës!

Nga Artur Nura Pasi ishte në podiumin qëndror të sallës së Parlamentit dhe mbaroi fjalen e shkruar, ai mori frymë thellë dhe vazhdoi: “Dhuna politike e...

Ne qiej…,

Nga Alban Bala Ne qiej, Sidomos ne qiej me merr malli per ty. Kur fluturoj eshte si te bredh neper endrra: Te shoh e nuk te gjej... Neper...

Lëvizja për Universitetin nesër ne proteste!

Sipas një njoftimi te Lëvizjes për Universitetin nesër në orën 11, studentë e pedagogë, aktivistë e qytetarë, popull mbarë, do marshojmë kundër dhunës shumë-përmasore...

Braho paralajmëron ndryshime ne qeverinë e Rames…

Duket se pas lëvizjes në Ministrinë e Drejtësisë nga LSI synohet për lëvizje te tjera ne qeverinë e kryeministrit socialist Edi Rama. Deputeti i...

Si shitet peshku ne Tirane…

Nga profesor Kristaq Berxholi Pamja nga shitja e peshkut ne natyre te hapur, afer spitalit" Nene Tereza". Hajde peshk te keqen nena. Eshte i fresket. Mos...

Dështuam me Progress Raportin, por te lumtur…!

Mjeku i njohur Tritan kalo pasi pa një foto te delegacionit parlamentar te Shqiperise ku deputetet kane dale te qeshur pavaresisht rezultatit kritik te...

A do te jete rruga e protestave tona si ne Rumani…

Nga Zef Preci Nder te tjera: Gazetarja Rudina Xhunga ka biseduar me një prej gazetarëve investigativë në Rumani, Paul Radu, i cili thotë se katër vite...

Pas Kristit edhe Moikom Zeqo braktisur nga Shendetesia…

Nga Kreshnik Osmani Para nje ore bera shperndarjen e lajmit per Kristin e vogel te semure rende qe ka nevoje per ndihme. Tani lexoj se...