Home 2015 December 12

Daily Archives: 12 December, 2015

Reflektim për dhjetorin ’90 dhe 25 vite pas tij.

Nga Arian Galdini Cerekshekulli eshte nje breznaje antropologjike. Cerekshekulli eshte jete e gjate dhe e pershkuar e perpire plotesisht nga individi dhe shoqeria. Te moshuar kane...

Kohë tjetër…

Nga Perparim Kabo Pse kam ca pengje me një… kohë tjetër Shpesh shoh se jam puthur me ty dikur Kur ende nuk të njihja, nuk e dija se ishe në...

A mund të vazhdojmë të heshtim ndaj dhunimit te gruas?

Nga Jeta Katro Ndërsa lexoja një denoncimin të një anëtareje të një këshilli bashkiak rural, e theksoj rural, të Marok-ut mbi dhunën dhe taktikat e...

Hapesira ajrore e Kosoves dhe Shqiperise kontrollohet nga radaret serbe!

Gazeta Fakti thote se Serbia ka riaktivizuar qendrën e radarëve ajror në vendin e quajtur Maja e Panqiqit, që ndodhet  në komunën e Leposaviqit...

Vazhdon manipulimi i ngjarjeve te Kumanoves!

Drejtësia e mohuar Sipas burimesh nga Maqedonia skenari i turpshëm i manipulimeve në Kumanovë vazhdon të paraqesë skandalet e rradhës. Avokatët e të burgosurve po...

Memoria historike e PD është dëmtuar deri ne inekzistence!

Zenel Hoxha , president i Dhomës Britanike te Tregtisë duke publikuar foton ne krah, sjell ne vëmendje te publikut sa shume janë kontribuuesit e...

OSE BASHKOHUNI OSE SHPORRUNI NGA POLITIKA!

Nga Abedin Zymberi Çdo subjekt politik që është i themeluar dhe ka vulën e saj është organ që ka platformën ose programin e sajë dhe...

Zonja Kancelare, Kosova po bie në dorën e radikalëve!

Nga DONIKA GËRVALLA-SCHWARZ Unë jam krenare që jam shqiptare, krenare për pavarësinë, lirinë dhe demokracinë dhe dua që të jemi pjesë e Evropës, sepse ajo...

Dekorimet, Sami Repishti i kerkon Kodhelit te jape doreheqje.

Ish- dënuari politik që jeton në Shtetet e Bashkuara të Amerikës prej vitesh, Sami Repishti ka dënuar veprimin e Qeverisë "Rama" që dekoroi prokurorë...

Pa drejtësi, por me Pallat te bukur Drejtësie…!

Ne jemi sigurisht vendi i çudirave. Nuk dimë akoma nëse do ja dalim te bejme reformën aq te munguar ne Drejtësi nga e cila...