Home 2015 December 14

Daily Archives: 14 December, 2015

Kuvendi i Kosovës: -11 deputetë dhe kokëfortësia!

Nga Ylli Dylgjeri Sot u ndaluan nga policia edhe 2 deputetë shqiptarë nga shqiptarët ne Kosove. Qëndresë...deri në kokëfortësi. Dikur tregohej një proverbë për kokëfortësinë....

Vetëvlerësimi i Financave Bashkiake – Aplikimi në Shqipëri

Nga Agron Haxhimali World Bank-Austria Urban Partnership Program në bashkëpunim me (NALAS) Rrjeti i Shoqatave të Qeverisjes vendore në Europën Juglindore ka zhvilluar ndër vite...

Realitete ne satire!

Nga Helidon Tahiraj Keta zviceranet mbeten si urithet. Keto dite perurojne tunelin me te gjate ku do kaloje treni qe i lidh me Milanon. Mjere...

KRIZË VLERASH!

Nga Alfons Cupaj Nëse ka një krizë për të cilën duhet vërtetë të shqetësohemi është kriza e vlerave. Kjo është kriza e të gjitha krizave,...

Nisma Thurje letër te hapur deputeteve dhe ministrave për familjet ne nevoje!

I/E nderuar Deputet/e Nisur nga ngjarja e rradhes, ku një prind, baba i tre fëmijëve, vrau veten, për shkak të paaftësisë për t'iu lidhur fëmijëve...

Sa mirë që nuk mban asnjë premtim o kryeministër Rama!

Lutfi Dervishi ne shkrimin e fundit ne Syri.net thotë se edhe pak muaj dhe mbushen plot 3 vjet nga 10 premtimet kryesore të kësaj...

Z.Rama në Sarandë lere ironinë e prishjes se planeve urbane me verior!

Nga Artur Roshi Në fakt ka kohë që konotacioni negativ i fjalës veri është zhdukur nga fjalori edhe i qytetarit më të rëndomtë. Ky konotacion në...

Përballimi i krizës se refugjatëve nga ana e Greqisë në Ballkan.

Sipas ambasadës greke ne Tirane, shumë herë gjatë kohëve të fundit, mjetet e informimit masiv në Shqipëri, u impenjuan për çështjen e refugjatëve, dhe për zhvillimet...

Gjyqtar/e! Jam Unë përsëri!

Nga Ahmet Dursun Nuk e di sa do të rrish, por këtë javë kam ndërmend të të shtrij paksa në “divanin” e Frojdit!... “Kur jam i...

APEL: DEPUTETË TË GJITHA NGJYRAVE PARTIAKE, MBLIDHNI MEND SE NA KINI LODHË!

Nga Fadil Maloku 1.Ju (të qeverisë dhe të opozitës!) mund të mendoni se me veprimet Tuaja, po fitoni (shumë “beteja politike”, se shtetërore, s' jeni...