Home 2016 February 15

Daily Archives: 15 February, 2016

Bashkëshortja e Albin Kurtit e quan gënjeshtër të turpshme lajmin për ndarjen

Norvegjezja Rita Augestad Knudesen ka mohuar lajmin se është ndarë me ish-liderin e Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, duke thënë se kjo është një tjetër...

Alarmohen turqit e Skavicës: Shpëtim Idrizi dhe Arben Ahmetaj bëjnë lojë të dyfishtë

Takimi i Ramës në metropolin turk ishte mjaft i rëndësishëm se vinte pas një priudhë ftohjeje të tij me Ankaranë ku u shty dhe...

Normalizimi i Universitetit

Nga Phd Ledian Droboniku# Gjendja katastrofike e Universitetit shqiptar, i fundosur në renditjen botërore i 10738-i, pranë Etiopisë, është fatkeqësia më e madhe në vend,...

Nje autopsi per majtizmin ekonomik

Nga Klodian Tomorri Lajmi i dites sot ne mediat nderkombetare ishte rikthimi i Japonise ne recesion te thelle. Sipas te dhenave zyrtare, Prodhimi Kombetar ne...

Siria ku perplasen te gjitha interesat globale

Nga Lis Bukuroca Edhe Arabia Saudite u rreshtua në bombardimin e Shtetit Islamik. Në fillim nuk e shihte me aq neveri, sepse ata ishin stërpikët...

Dosier per Shtepine e Flamurit ne Vlore

FOTOGRAFI TE PANJOHURA PËR SHTEPINE E FLAMURIT DHE TË QEVERISË SË VLORËS TE VITIT 1912 Nga GËZIM LLOJDIA 1 . Buletini nr 458 e mërkurë 23 shkurt...

Maqedonia po heton politikane, midis tyre dhe Ali Ahmeti dhe Mendu Thaci

Prokurorja special Katica Janeva, para vetes do të përballet me sfidë serioze, pikërisht atë që e pret populli i Maqedonisë, por edhe faktori ndërkombëtarë. Redaksia...

Tjeter konflikt ne Ballkan…!?

Ka paralajmërime se në muajin gusht Serbia dhe Bosnjë-Hercegovina do të sulmohen nga terroristët, sulme që kanë për qëllim tërheqjen e vëmendjes nga kryengritjet...

Edi Rama i con fjale Ali Ahmetit

Kryeministri i Shqiperise Edi Rama ka bërë porosinë e duhur që Maqedonia te ece perpara fillimisht duke zgjidhur ngërçin politik dhe të implementojë tërësisht...

Thaci spiun i Parisit apo Beogradit?!

Nga Shaban Murati Ministri i Jashtëm i Kosovës, Hashim Thaçi, është në metrat e fundit të vrapit të tij drejt postit të presidentit të Kosovës. Por në këtë vrapim drejt...