Home 2016 April 12

Daily Archives: 12 April, 2016

Nje ankete, nje parashikim dhe dy raporte…

Nga Klodian Tomorri 1-Bizneset gjermane thane sot se Shqiperia eshte vendi me i korruptuar ne Europen Juglindore dhe se klima e te berit biznes eshte...

Gurakuqi apel diaspores ne USA per viziten e Kryeministrit Rama…

Nga Romeo Gyrakuqi Lutje per bashkatdhetaret ne New York: Para se ta dergojne serish Kryeministrin e Shqiperise, zotin Edi Rama, ne shitoret e miliardereve, ne...

Freedom House dhe Kosova

Nga Porf. Dr. Lisen Bashkurti Freedom House eshte nje nga institucionet me prestigjioze qe merret me analiza, vleresime dhe parashikime qe lidhen me zhvillimet e...

TENDERI 8.8 MILIONË EURO/ÇFARË PO NDODH MIDIS RTSH-se DHE MINISTRES HARITO?

Pak ditë më parë Radio-Televizioni Shqiptar, shpalli një tender surprizë. Ky institucion kërkon të pajtojë një studio juridike për ta këshilluar mbi një kontratë delikate që...

Veliaj: Nishani, i vetmi me vilë në park e eskortë në pedonale

Pas takimit të Presidentit Bujar Nishani me një përfaqësi të shoqërisë civile mbi ndërtimin e këndit të lojërave në parkun e Liqenit Artificial, ka...

Zgjedhjet ne Mësimdhënien e Shendetesise një mundësi…

Pas një jave janë zgjedhjet për gjithë strukturat e mësimdhënies së Shëndetësisë, dikaster ky që varet direkt nga Ministria e Arsimit. Karakteristikë e kësaj fushate...

Presidenti Nishani pret dhe mbeshtet ambietalistet e Parkut

Presidenti i Republikës Bujar Nishani priti sot një grup qytetarësh të angazhuar në mënyrë aktive në denoncimin dhe kundërshtimin e ndërtimit tek parku i...

Bizneset gjermane: Shqipëria,vendi i fundit ku do investonim përsëri

Bizneset gjermane e shohin Shqipërinë si vendin e fundit ku do investonin përsëri, njëherësh edhe se vendin e i parafundit në rajon si destinacion...

Grida Duma, Eni Cobani dhe Flutura Xhabija grate e vitit 2015

Koalicioni për Gratë dhe të Rinjtë në Politikë në bashkëpunim me Shtëpia e të Drejtave të Njeriut/CRCA Shqipëri dhe me mbështetjen e Olof Palme...

Z. Veliaj, Qenve endacake duhet ti vishni edhe brekë!

Thirrje Bashkisë zotit Velija, Qenve endacake duhet ti vishni edhe brekë! Sot komshiu im Neki, duke shkuar drejt parkut, rrëshkiti në një mut qeni. Mbeti në vend,...