Home 2016 April 19

Daily Archives: 19 April, 2016

I kujt është Shullazi?

Nga Ylli Dylgjeri Kjo është pyetja që bëhet rëndom sot. I PD-së? Po! I PS-së? P'jo! Kjo lojë pingpongu më kujton një barcaletë të viteve të...

Foto qe na qerrojne syte, kronika qe na rrenojne imazhin

Nga Prof. Dr. Lisen Bashkurti Kur ngrihemi ne mengjes dhe ndjekim permbledhjen e shtypit si ushqimin e pare ne mengjes tronditemi me kronika te zeza...

OPOZITËS: O KAPUNI PËR KAUZA TË VËRTETA, O MBYLLNE ”DYQANIN”!

Nga Fadil Maloku 1.Opozita, pa një konsistencë ideologjike (një profilizim në vija të trasha), pa një joshje ekzistenciale (një: platformë apo vizion social e ekonomik)...

Prifti ortodoks kërkon largimin e Janullatos. Rrezikojmë derdhje gjaku!

Shkarkimi i priftit ortodoks, At Nikolla Marku, nga kryepeshkopi, Anastas Janullatos, ka bërë që konflikti mes tyre të thellohet edhe më shumë. Prifti ortodoks ka...

‘Kërcënimi Rektorit’ Rama: Qeveria nuk ka ndërhyrë,s’ka kandidat të PS

Dita e sotme është heshtje zgjedhore për kandidatët për rektorë, por kryeministri Rama gjatë përurimit të pjesës së re të korpusit qendror të Universitetit...

Basha: Arrestimi i Shullazit hapi i parë i Reformës në Drejtësi

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha u shpreh se arrestimi i Emiljano Shullazit mund të shërbejë si hapi i parë i reformës në drejtësi. Deklaratën,...

Prona te tjera te perandorise qeveritare te krimit Shullazi!

Nga Sali Berisha Karburant ne rrugen e Kavajes "Veliaj" perballe shkolles se hoteleri turizmit. Prone truall rreth 3000 mije m2 ne rrugen Vangjel Noti pas...

Prokuroria: Emiljano Shullazi u vendosi gjobë 7 biznesmenëve

Shqiptarja.com shkruan se burime nga prokuroria bëjnë me dije se Emiljano Shullazi u ka vendosur gjobë te pakten 7 kompanive. Sipas organit të akuzës mes...

Shtyhet gjyqi, Emiljano Shullazi nuk do të dalë sot para Gjykatës

Emiljano Shullazi nuk do të dalë sot para Gjykatës së Krimeve të Rënda për masën e sigurisë. Sipas Mediave te ndryshme Shullazi dhe dy...

Nisma e Forumit Rinor te LDE: Te behemi sa me shume per ta ndihmuar...

Olgerta njera nga vajzat e Forumit Rinor te LDE u eshte drejtuar miqve te saj per ndihme per Anxhelen. Olgerta e njeh Anxhelen dhe...