Home 2016 August 24

Daily Archives: 24 August, 2016

Ilir Demalia: Të ulim bythën në tokë dhe të ndërtojmë shtetin!

Nga Ilir Demalia O sa mirë me qenë shqiptar! Sot çfarë nuk po ndëgjojmë: familje fisnikësh, pa ditur kuptimin e fjalës fisnik. Aristokratësh, pa ditur kuptimin...

JEHONA E FEJESËS DHE MARTESËS SË MBRETIT ZOG I NGA MATI NË GAZETAT FRANCEZE...

Nga Aurenc Bebja/ Francë, 24 Gusht 2016 Në pritje të dasmës mbretërore të Naltmadhnisë së tij, Princ Leka II, gjatë 8 tetorit të këtij viti,...

Nje histori perverse korrupsioni me sigurimet e makinave

Nga Klodian Tomorri Ne vitin 2014, Kuvendi i Shqiperise, pranoi dhe i imponoi qytetareve trefishimin e cmimit te siguracionit per automjetet me preteksin se kjo...

Nga 1 janari hiqen furgonat. Transport vetëm me autobuzë

Nga 1 janari i vitit që vjen transporti nga një qytet në tjetrin do të bëhet vetëm me autobuz me dhe me orare të...

Sekretet e Baba Tomorrit!

Nga Sazan Guri Mali i Tomorit është formuar së paku 65 milion vjet më parë dhe rri e qendron, ashtu si e shohim apo e...

Rikthimi i ish Kryeprokurores, “Konspiracioni vazhdon” per te goditur Berishen?”

Emri i Ina Ramës, ish Kryeprokurores së zgjedhur nga Bamir Topi, ish President dhe të miratuar në mënyrë entuziaste nga Sali Berisha, nuk po...

Skandal/ Gjenocid në Onkologjik, shkurtohet numri i shtretërve, pacientët në rrugë

Denisa Canameti, Elona Tereziu / Shëndet+ Shërbimi i Onkologjisë në Qendrën Spitalore Nënë Tereza është përballur me një urdhër të paprecedent dhe krejt arbitrar. Ky urdhër ka...

Privatizimi i ujit eshte nje biznes me risk…

Nga Klodian Tomorri Tre vjet pas dështimit të kushtueshëm me privatizimin e monopolit shtetëror të shpërndarjes së energjisë, Shqipëria po tenton një tjetër eksperiment me...

Alma Lama dekretohet ambasadore e Kosovës ne Itali

Ish deputetja e Kosoves dhe ish gazetarja Alma Lama tashme eshte dekretuar si ambasadore e republikes se Kosoves ne Rome, Itali. Lajmin e ben...