Home 2016 August 28

Daily Archives: 28 August, 2016

“E vrava se më kërkoi llogari”, flet 73 vjeçari që masakroi gruan

Veli Dervishi, 73 vjeçari, që i mori jetën gruas së tij mbrëmjen e sotme duke e goditur me sëpatë në kokë, ka folur për...

Tërmetet në Itali/ Mes rrënojave çifti thotë “PO”

Ata të dy kishin qenë duke planifikuar dasmën e tyre të përsosur për më shumë se një vit. Fustani, kostumi dhe vendi ishin të gjitha...

Blendi Fevziu: Ju rrefej xhelozinë dhe mllefin në Shqipëri…

Nga Blendi Fevziu “Ky të shkojë të rregullojë surratin pastaj të blejë avion”! Ky ishte komenti i parë që më ra në sy, direkt pas...

Tirana nuk është e kësaj pakice zengjine, që festojnë me bomba dhe po na...

Nga Erjon Braçe Mos u mundoni te shihni! S’ka për të parë gjë! Ka për të dëgjuar. Ngrini volumin e audios dhe vetem degjoni. Mendojeni veten kudo, ne fund...

NE, ARNAUTËT E PALESTINËS…

FATOS BAXHAKU (publikuar per here te pare me31 Korrik 2014) Ne, sot themi shpesh “sa e vogël është bërë bota!” Këtë ua dedikojmë vendeve pa...

Në kërkim të shteteve vasale. Maqedonia dhe Serbia i peshojnë aleancat

Nga SELIM IBRAIMI Rusia dhe Turqia ndodhen para një prerje historike dhe të dyja forcat pretendojnë të sjellin një rend të ri në Ballkan, Kaukaz...

Vito Kapo rrëfen: Çfarë nuk dini për Kapot dhe Berishën

Nga Xhevdet Shehu Në bisedën time me Vito Kapon, u rreka të trajtoj një spektër sa më të gjerë temash, për aq sa na lejoi...

Gavrosh Levonja: Edi Rama ne PS, si Enveri ne PPSH…

Nga Gavrosh Levonja Një deputete e PS-së e vlerësoi kryetarin e saj Edi Rama si “liderin më të sfiduar”. Me këtë ajo donte të thoshte...

Syri.net: A po garon për vende pune me “çamët e Dibrës”, LSI e Ilir...

160 vende pune në bashkinë e Dibrës ose nuk ju mbështesim në garën “post/Shukri”, ishte kushti që LSI-ja i kishte vënë socialistëve dibranë sipas...

Kishte ndërtuar kurth për kunatin e përfundon vete ne te! Ja cfare ndodhi!

Specialistët e Sektorit për Hetimin e Narkotikëve dhe Trafiqeve të Paligjshme në Drejtorinë Vendore të Policisë Fier, arrestuan Vasil Yzeiraj, 31 vjeç, banues në...