Home 2016 October 10

Daily Archives: 10 October, 2016

Ahmetit e Thacit u ka ardhe oreksi kur i kane rene dhembet

Nga Prof. Dr. Lisen Bashkurti Nuk ka gje me te bukur sesa te ndahemi me humor e satire me te kaluaren. Me duket keshtu po...

Shifrat e dyshimta të kanabisit dhe heshtja e Guardia di Finanza

Nga Exit.al Në një konferencë shtypi, të premten e shkaur, organizuar nga Ministria e Brendëshme shqiptare së bashku me përfaqësuesit e Misionit të Interforcës së...

Dasma e Lekës dhe Elias, të ftuarit mbretërorë: Nuk e njohim princin, na dërgoi...

Dasma mbretërore në fundjavën që lamë pas mori vëmendjen e mediave vendase, por gjeti pasqyrim edhe nga mediat e huaja. Ajo çka ra në...

Regjisori i “Públicus” /Ja si e bllokoi Vizion Plus emisionin që tregonte çfarë ndodhi...

Producenti i emisionit “Públicus”, Artan Rama, shpjegon arsyet e bllokimit të trasmetimit në Vizion Plus. Artan Rama, regjizor dhe producent, ka një histori të gjatë...

PAMECA, kritika prokurorisë dhe gjykatës për Çakon, Shullazin, Roshin e Frokun!!!

Misioni i PAMECA në Shqipëri, kritikon prokurorinë për disa procedime penale dhe arrestime të personave me rrezikshmëri të lartë kriminale. ABC News ka siguruar një...

Kryetari i LDE Arian Galdini: Platforma e Opozites duhet te jete rithemelimi i demokracise

Diten e sotme u mblodh Asamblea Kombetare e LDE, per te diskutuar mbi disa vendime lidhur me organizimin e Kongresit te LDE si edhe...

Idrizi sulmon ministrin Kozias dhe kërkon te mikloje Ilir Meten

Nga Shpetim Idrizi Kam ndjekur me habi deklaratën aspak diplomatike të kryediplomatit të Athinës z Kozias drejtuar komisionerit Hahn dhe refuzoja të besoja që një...

Çështja Çame në çantën e Ilir Metës ( Pse surprizohen Çamet?)

“Diplomacia greke ka lëvizur. Një letër “kërcënuese” ndaj Komisionerit Hahn është nisur me postë, në mënyrë që numri dy i shtetit shqiptar të kompleksohet....

Ardit Gjebrea “nervozon” keq Soni Malaj, sa ajo nuk ia fal

Një situatë interesante dhe disi e sikletshme është krijuar mbrëmë te "E diela shqiptare" ku si këngëtare të ftuar Arditi pati Soni Malajn. Duke qenë...

Shqiptarët e Malit të Zi në drejtimin e duhur

Nga Suzana Tahiri Pas shumë peripecish shqiptarët e Malit të Zi kanë hedhur hapin e duhur dhe janë kthyer në drejtimin e duhur. Pra t’i...