Home 2016 October 13

Daily Archives: 13 October, 2016

A ka vërtet një raport të Guardia di Finanza për hashashin në Shqipëri?!

Në datën 7 tetor drejtori i Policisë së Shtetit, Haki Çako, doli në një konferencë për shtyp në krah të një oficeri të Guardia...

VIDEO/E rëndë tek Rruga Bardhyl, me parainfarkt 50 minuta në rrugë

Një burrë ka kaluar parainfrakt ditën e sotme në afërsi të “Rrugës Bardhyl” në Tiranë. Siç tregon personi që ka raportuar ngjarjen në redaksinë...

Arta Dade Shpëtim Idrizit: Vizita në Athinë ishte e shkëlqyer

-Meta në Athinë, ish-ministrat e Jashtëm: Vizitë e suksesshme- Për Arta Daden, jo si shoqëruese, por si ish-ministre e Jashtme socialiste, vizita e Ilir Metës...

Not in my name!… Buzhala, Ramës: Mos fol në emrin tim me Vuçiç

Nga Berat Buzhala Gazetari Berat Buzhala ka reaguar ashpër në nisje te vizitës dy ditore të Edi Ramës në Serbi. Buzhala i referohet përshkrimit zyrtar të...

Tsipras, Metës: Do shfuqizojmë ligjin e luftës. Bushati: Nuk më ka njoftuar njeri!

Korrespondenti i Top Channel në Athinë, Artur Bibe tha në një lidhje të drejtpërdrejtë se kryeministri Tsipras në takimin me Ilir Metën i është...

Bushati: Efektet zinxhirë të ligjit të luftës

Ministri i Jashtëm, Bushati konfirmoi në Top Story se formalisht në Greqi është në fuqi një ligj lufte, që edhe vetë Athina e ka...

Zyrtarizohet Partia e re; Bojaxhi: Alternativë për qeverinë dhe opozitën

Nga një vit më parë kur garonte për kryeqytetin, në një shenjë simbolike të zgjerimit të aksionit të tij politik, partia e re e...

“Indipendent”, Era istrefi rrëfen çfarë do të ndryshonte nga muzika shqiptare

Një nga gazetat më me influencë jo vetëm në Britaninë e Madhe ka realizuar një intervistë me yllin e ri të pop-it botëror. ‘The...

Boldrini, pieno sostegno Albania in Ue

(ANSA) - Tirana, 12 OTT - Pieno e convinto sostegno dell'Italia all'adesione dell'Albania nell'Unione europea, come al processo di riforme necessario per favorire l'apertura...

Kujtoi Washingtoni dhe Britania se do të linim Agon Channel të rifillonte…

Nga Endira Bushati Republika e Shqipërisë është Shteti më serioz në botë....siç vetë Ai që e qeveris atë.... 1. RSH i dha Becchetit masën e sigurisë...