Home 2016 December 13

Daily Archives: 13 December, 2016

MOS I SHANI, MOS I FYENI. ATA GUXUAN TË DALIN NGA RRETHI I FERRIT...

Nga Sulejman Abazi Do të trajtoj pak gjëra dhe një problem të veçantë, pasi me përfundimin e zgjedhjeve, do të duhet akoma kohë që situate...

In viaggio con Sonila: il blog che porta la bandiera albanese in giro per...

Sono una coppia diversa dagli altri. Hanno rinunciato al sogno di sposarsi per viaggiare. Non si definiscono turisti ma viaggiatori e sono in grado...

Andi Bushati: Rama kopja qesharake e Erdoganit

Nga Andi Bushati Tashmë nuk përbën më asnjë çudi, që njësoj sikurse “vëllai i tij” Erdogan, Edi Rama i urren mediat kundërshtare. Ai ka bërë një sërë...

Nardi Olli: Urat e komunikimit me biznesin menyre per te shmangur konfliktin social

Nga Nardi Olli* Me shume mundim po perpiqemi me gjithe koleget keshilltare te opozites te ndertojme urat e komunikimit me biznesin, jo vetem si nje...

Partia e Merkel “godet” qeverine e Rames: Hapja e negociatave me Shqipërinë kur të...

Grupi parlamentar i CDU-CSU në Bundestagun gjerman ka deklaruar qartë se Shqipëria duhet të përmbushë prioritetet kyçe për hapjen e negociatave për në Bashkimin...

Lajçak: Nuk ka vlerësime për Shqipërinë pa u mbyllur zgjedhjet e 2017

Këshilli Europian pret nga Shqipëria përmbushjen e kritereve që i janë përcaktuar dhe se një vlerësim për verfikimin e rezultateve nuk vjen para zgjedhjeve...

Droga në lokalet e Bllokut, prokuroria liron menaxherët e arrestuar

Prokuroria ka urdhëruar lirimin e 11 persona të arrestuar të shtunën në Tiranë për shitje dhe shpërndarje të lëndëve narkotike. Burime nga organi i...

Kotzias godet sërish: Hapja negociatave? Duhen pesë prioritetet

Pas deklaratës së BE-së për të rënë dakort me rekomandimin e Komisionit Evropian për hapjen e bisedimeve me Shqipërinë, ka reaguar ministri i jashtëm...

Zheji: Mandati i dytë për Ramën? Baraz dyfish dështime për shqiptarët!

Nga Artur Zheji Për shumë më pak dështime, madje me bilance pozitive ekonomike dhe punësimi në dorë, kryeministri Italian Matteo Renzi dha dorëheqejen. Kryereforma e...

A do të vazhdojë Meta ta mbështesë Ramën kryeministër?

Nga Denion Meidani Për shumë analistë e politikanë, z. Rama ruan sot karrigen kryeministrore vetëm falë votave, vullnetit politik dhe dëshirës për stabilitet e integrim...