Home 2017 October 11

Daily Archives: 11 October, 2017

Forca e Shqipërisë midis të tashmes dhe të ardhmes. Intervistë me ambasadorin Cutillo.

Intervistë nga Alkest Shehu dhe Domenico Letizia me ambasadorin Alberto Cutillo. Shqipëria duket se është kthyer me shumë interes në qendër te vëmendjes mediatike ballkanike,italiane...

A e dini që muaji i lindjes zbulon karakteristikat e karakterit të femrave?

A ju ka shkuar në mendje se muaji i lindjes mund të tregoj më tepër karakteristika lidhur me karakterin e një femre? Revista shije...

Njihuni me ushqimet që janë më të varfërat në kalori

Tregoni kujdes në përzgjedhjen e disa ushqimeve, do të shohim se jo vetëm do kthejmë ushqimin në aleatin kryesor të linjave trupore, por edhe...

Ekspertët: Mos flini asnjëherë të inatosur, ja përse

Njerëzit e martuar thonë gjithmonë: mos u shtrini për të fjetur kur jeni ende të inatosur. Kjo këshillë duket se nuk është vetëm për hir...

Rama takon në Romë kryeministrin italian, shyqyr pa atlete…

Kryeministri shqiptar, Edi Rama takoi sot homologun e tij italian, Paolo Gentilonin në Romë. Nga pamjet që u shpërndanë për mediat, duket se Rama...

Bombat lotsjellëse të ambasadorit Lu! Nga Fatos Lubonja

Deri ditët e fundit ambasadori amerikan Lu e la në suspens shpjegimin e deklaratës së tij se katër klane dhe njëzet familje kontrollojnë vendin....

Petrit Vasili marrëveshje PD-LSI? Vetëm sinkronizim!

Duket se është ende herët që të krijohet një Front Opozitar mes PD dhe LSI, kundër Edi Ramës. Megjithë ftesën publike të Lulzim Bashës...

Shifra tronditëse, gjysma e shqiptarëve duan të largohen nga vendi

Gjysma e shqiptarëve po marrin në konsideratë që të largohen dhe të punojnë jashtë vendit. Tendenca për të ikur po rritet nga viti në vit...

Skandal/Ja si maskohet mishi i kalbur i Brazilit drejt Europës

Autoritetet braziliane kanë pezulluar 33 zyrtarë të qeverisë në mars të këtij viti pas investigimit të zbuluar se disa nga prodhuesit më të mëdhenj...

Ma davvero l’economia albanese cresce del 4%!? Il desiderio della popolazione fosse quello...

Di Carlo Alberto Rossi, Exit.al L’economia di un paese cresce se crescono i consumi interni (pubblici e privati, per consumo corrente e per investimento) oppure...