Home 2017 October 15

Daily Archives: 15 October, 2017

Grekët të pakënaqur nga ligji për pakicat: Hapa pas për minoritetin kryesor të Shqipërisë!

Dy ditë pas votimit nga Parlamenti shqiptar të ligjit për pakicat kombëtare ka ardhur reagimi negativ i Athinës zyrtare. Zëdhënësi i Ministrisë së Jashtme greke,...

Arna, arna, qeveria të ka xhan!

Nga Edmond Tupja Ende ruaj në shtëpi një makinë të vjetër qepëse, “Singer” origjinal, të fillimit të viteve ’30 të shekullit të kaluar. Kur isha i...

Familjarët e minorenes së përdhunuar: Vajza do ta lindë fëmijën, por ta mbajë i...

Policia e P0gradecit arrestoi sot 55 vjeçarin nga fshati Vellcan Ligor B., pasi ndaj tij u ngrit nje kallezim per marredhenie seksuale me dhune. Fqinja...

Radikalizmi islamik në Burgjet e Kosovës, është i organizuar nga Serbia,...

Nga Skender Jashari* Gjatë qëndrimit tim në burgjet e Republikës së Kosovës, si i burgosur politik nga Fraksioni politiko-kriminal i EULEX-it, prej 16.10.2012 deri më...

Dalin detaje të reja nga masakra në Lushnje, implikohet edhe policia? Një atentator kishte...

Pas masakrës së Lushnjes, ministri i Brendshëm, Fatmit Xhafa, paralajmëroi gjatë një vizite blic se do të ketë largime dhe ndjekje penale për efektivët...

Tregimi i ish-nazistes: Shqiptari që më ndryshoi jetën, më parë e quaja kriminel

Heidi Benneckenstein është një grua rreth të njëzetepestave, nënë e re e një fëmije dhe në pamje të parë, grua mesatare gjermane. Heidi ka...

Historia e motrave nga Kukësi. Jeta e tyre pasi nëna u vrau babanë

Kur ishte vetëm 14 vjeçe, Kristinës, më të madhes prej katër motrave, i kërkuan dorën për martesë. Këtu nisi një kalvar i gjatë vuajtjesh...

Puçi i dështuar në Turqi/ Autoritetet turke nisin hetimin për 100 policë

Autoritetet turke kanë lëshuar urdhëra të ndalimit për 100 ish-policë dhe kanë ndaluar tashmë 63 prej tyre, raporton agjenca shtetërore Anadolu. Ndalim i policëve ka...

Fundjava/ Alkool dhe shpejtësi mbi normat, ja sa shoferë u shoqëruan në komisariate

Policia Rrugore e Tiranës në kuadër të rritjes së masave të sigurisë në rrugë, ka vazhduar intensifikimin e ndëshkimit të drejtuesve të automjeteve që...

Taksa e pronës/ Zbardhet vendimi: Ja sa do të paguani për shtëpitë

Ministria e Financave tashmë ka hartuar vendimin për taksën e pronës.  Ajo do të vendoset mbi vlerën reale të tregut që është shtëpia dhe...